Ana sayfa / Apple / YENİ İPAD AİR 4 FİYATI VE ÖZELLİKLERİ NELER?

YENİ İPAD AİR 4 FİYATI VE ÖZELLİKLERİ NELER?

iPad Air 4 tanıtıldı özellikleri neler? iPad Air 4 özellikleri neler ? yeni iPad Air 4 fiyatı ne kadar ? Gibi soruları merak ediyorsanız hadi gelin Apple’ın 15 eylülde tanıttığı yeni iPad Air 4’e bakalım.

 

Apple’ın yaptığı 15 eylül lansmanında yayınlanan yeni iPad Air 4  özellikleri belli olarak satışa sunulmaya başlandı. Apple’ın yaptığı açıklamaya göre fiyatına oranla profesyonel bir şekilde kullanılmak üzere üretildi.

İPAD AİR 4 ÖZELLİKLERİ NELER ?

Yeni tanıtılan iPad Air 4 A14 Bionic çip ile karşımıza çıkıyor çıkıyor. Bu çip yapay zeka desteği ile çok daha iyi bir kullanım sunuyor. Bu cihaz bizlere son iPad Air ile kıyaslandığında yüzde 40 daha iyi performans sunuyor.

ipad-air-4-özellikleri

Apple’ın tanıttığı bu yeni iPad Air 4 10.9 inç büyüklüğünde 2360×1650 kalitesinde bir ekran sunuyor. Bu ekranda True Tone teknolojisi yani yansıma önleyici bir ekrana sahip olarak bizlere sunuluyor. 

Yani iPad Air 4’de gördüğümüz bir başka yenilik ise güç tuşuna yerleştirilen parmak izi okucusu oldu. iPad’i açmak için güç tuşuna bastığınızda parmak izinizi de hemen okuyor.

iPad Air 4’ün arka kamerasına baktığımızda bizi tek kamera karşılıyor. Bu kamera Focus Pixels özelliğinde 12 MP çözünürlüğünde ƒ/1.8 diyafram ile yüksek kaliteli fotograf çekme olanağı sunuyor. Ön kamerasına baktığımızda 7 Mp FaceTime HD bir kamera  bizi karşılıyor.  

iPad Air 4’ün video performansına baktığımızda 4k video çekerken 24, 30 veya 60 kare desteği var. 1080p HD video çekerken 30 ve 60 kare desteği ayrıca 1080p ağır çekim çekim modunda video çekerken 120 ve 140 kare desteği de sunuyor. 

iPad Air 4 bizlere 64 GB ve 256 GB olarak iki farklı depolama alanı sunuyor. Bu cihazı alacağınız zaman kutu içeriğinden çıkacak olan şeyler bunlar: 

  • iPad Air
  • USB-C Şarj Kablosu (1 metre)
  • 20 W USB-C Güç Adaptörü

Apple bu modelde USB-C modelli bir kablo kullanıyor. Bu kablo sayesinde daha hızlı bağlantı ve aktarım sunduğunu belirtiyor. Daha hızlı bir internet bağlantısı sunmak isteyen Apple bu modelde Wi‑Fi 6 teknolojisini kullanmış. Ayrıca bu model Apple Pencil (2. nesil) desteğini de bizlere sunuyor.

iPad Air 4 karşımıza 5 farklı renk şeçeneği ile çıkacak bunlar; Gümüş, Uzay Grisi, Roze Altın, Yeşil, Gök Mavisi olarak bize sunuluyor.

ipad-air-renk-seçenekleri

İPAD AİR 4 FİYATI NE KADAR ?

Apple bize yeni tanıttığı iPad Air 4′ ün başlangıç fiyatını 5.799 TL olarak sunuyor .

iPad Air 4′ ün tüm paketlerini satın aldığınız zaman fiyatı 8.399 TL oluyor.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim