Ana sayfa / Bilgi / Xiaomi Mi 10T Pro Özellikleri Neler ? Fiyatı Ne Kadar ?

Xiaomi Mi 10T Pro Özellikleri Neler ? Fiyatı Ne Kadar ?

Xiaomi Mi 10T Pro Özellikleri Neler ? Xiaomi Mi 10T Pro Fiyatı Ne Kadar ?  Amiral gemisi telefonları özellik ve fiyat açısından geride bırakan bu telefonu sizler için inceledik. Hadi gelin Xiaomi Mi 10T Pro’ya yakından bakalım.

Xiaomi Mi 10T Pro Özellikleri Neler ?

Xiaomi’nin ürettiği Mi 10T Pro  yeni olarak tanıtıldı. Bu telefon amiral gemisi denen telefonları  geride bırakıyor. Bu telefonun özellikleri tam bir canavar. Adeta bir monitör kullanıyormuş gibi bir his veren bu telefonun özelliklerine şimdi bakacağız.

Xiaomi Mi 10T Pro’da yeni nesil bir ekran teknolojisi kullanıldı. Bu ekran dünyada telefonda ilk defa kullanılan 144 Hz ekran yenileme oranına sahip. Amiral gemisi bu telefonda LCD bir ekran kullanılıyor. Bizim bu cihazdan beklentimiz OLED bir ekrandı. Anca LCD bir ekran kullanmalarının iki sebebi var. Birincisi fiyatı düşük tutmak için. İkincisi ise yaptığınız işe göre yenileme hızı düşüp yükselebiliyor.

Xiaomi Mi 10T Pro’nun ön tarafında bulunan ekranı Gorilla Glas 5 ile korunuyor. Cihazın arka kısmı ise GG5 adı verilen bir şey ile kaplı. Ekran kısmına tekrar baktığımızda 650 nit parlaklığa kadar çıkabilen HDR10  teknolojili bir ekran parklığı bizi karşılıyor.

Xiaomi Mi 10T Pro’nun işlemcisine baktığımızda bizi canavar gibi bir işlemci olan Snapdragon 865 işlemcisi bizi karşılıyor. Bu işlemci ile birlikte sekiz çekirdekli 2.84 GHz hızına ulaşabilen bir cihaz karşımızda. Ayrıca Xiaomi Mi 10T Pro Android 10 ile birlikte gelecek. Bunun yanında da 108 MP‘lik bir ana kamera ile bizi karşılayacak. Bu kamerayı kullanmayı merakla bekliyoruz. 

Hadi gelin birlikte Xiaomi Mi 10T Pro’nun tüm teknik özelliklerine bakalım.

 

Teknik Özellikleri:

 • 6.67 inç LCD ekran
 • 1080×2400 piksel çözünürlük 
 • Snapdragon 865 işlemci 
 • 8 GB ram 
 • 108MP ana kamera, 13MP  geniş açılı kamera, 5MP makro kamera
 • 20MP geniş açılı ön kamera 
 • 218 gram ağırlık 
 • 5000 mAh batarya ile 33W hızlı şarj (1 saatte dolduğu iddia ediliyor) 
 • Wi-Fi 6 
 • Android 10 
 • 5G desteği 

 

Xiaomi Mi 10T Pro’nun tüm teknik özelliklerini sizlere sunduk. Birazda bu cihazın hafızasından bahsedelim. Xiaomi Mi 10T Pro karışımıza 128 GB ve 256 GB olacak şekilde karşımıza çıkıyor. 

 

Xiaomi Mi 10T Pro Fiyatı Ne Kadar ? 

Amiral gemisi Xiaomi Mi 10T Pro’nun 128 GB fiyatı 599 euro’dan (5.500 TL) başlıyor lakin bu fiyata vergiler dahil değil. Xiaomi Mi 10T Pro’nun 256 GB fiyatı ise 646 euro’dan (5.900 TL ) başlayacak. Rakiplerine baktığımızda hem özellik hemde fiyat olarak öne çıkan Xiaomi çıkardığı bu telefonla bizi memnun etti. 

 

128 GB depolama ve 8 GB ram ile birilkte fiyatı = 599 euro yani vergiler hariç 5.500 TL olarak ülkemize gelecek. 

256 GB depolama ve 8 GB ram ile birilkte fiyatı = 646 euro yani vergiler hariç  5.900 TL olarak ülkemize gelecek. 

 

Bugün sizlere  Xiaomi Mi 10T Pro’yu tanıttık ve tüm özellikleriyle birlikte fiyatını sunduk. Bu telefon beklentilerinizi karşıladı mı ? En çok hangi özelliğini beğendiniz ? Bu telefonun Türkiyede vergili  fiyatı ne olur ?

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim