Ana sayfa / Bilgi / Xiaomi Mi 10T Özellikleri Neler ? Fiyatı Ne Kadar ?

Xiaomi Mi 10T Özellikleri Neler ? Fiyatı Ne Kadar ?

Xiaomi Mi 10T Özellikleri Neler ? Xiaomi Mi 10T  Fiyatı Ne Kadar ?  Amiral gemisi telefonları özellik ve fiyat açısından geride bırakabilecek  10T Pro’nun bir alt modeli olan bu telefonu sizler için inceledik. Hadi gelin Xiaomi Mi 10T’ye yakından bakalım.

Xiaomi Mi 10T Özellikleri Neler ?

Xiaomi’nin ürettiği Mi 10T, Mi 10T Pro ile   yeni olarak tanıtıldı. Bu telefon amiral gemisi denen telefonları  geride bırakıyor. Bu telefonun özellikleri tam bir canavar. Mi 10T Pro gibi adeta bir monitör kullanıyormuş gibi bir his veren bu telefonun özelliklerine şimdi bakacağız.

Xiaomi Mi 10T’nin ön tarafında bulunan ekranı Gorilla Glas 5 ile korunuyor. Cihazın arka kısmı ise GG5 adı verilen bir şey ile kaplı. Ekran kısmına tekrar baktığımızda 650 nit parlaklığa kadar çıkabilen HDR10  teknolojili bir ekran parklığı bizi karşılıyor.

Xiaomi Mi 10T’de yeni nesil bir ekran teknolojisi kullanıldı. Bu ekran dünyada telefonda ilk defa kullanılan 144 Hz ekran yenileme oranına sahip. Amiral gemisi bu telefonda LCD bir ekran kullanılıyor. Bizim bu cihazdan beklentimiz OLED bir ekrandı. Anca LCD bir ekran kullanmalarının iki sebebi var. Birincisi fiyatı düşük tutmak için. İkincisi ise yaptığınız işe göre yenileme hızı düşüp yükselebiliyor.

Özellikleri kamera ve ram hariç Xiaomi Mi 10T Pro ile bire bir aynı olan bu telefonun tüm özelliklerini şimdi size sunacağız.

Teknik Özellikleri:

 • 6.67 inç LCD ekran
 • 1080×2400 piksel çözünürlük 
 • Snapdragon 865 işlemci 
 • 8 GB veya 6 GB ram 
 • 64MP ana kamera, 13MP  geniş açılı kamera, 5MP makro kamera
 • 20MP geniş açılı ön kamera 
 • 218 gram ağırlık 
 • 5000 mAh batarya ile 33W hızlı şarj (1 saatte dolduğu iddia ediliyor) 
 • Wi-Fi 6 
 • Android 10 
 • 5G desteği 

Bu telefonun Xiaomi Mi 10T Pro ile diğer farkı da depolama alanı olarak sadece 128 GB kullanılıyor. 

 

Xiaomi Mi 10T  Fiyatı Ne Kadar ? 

128 GB depolama ve 6 GB ram ile birilkte fiyatı = 499 euro yani veriler hariç 4550 TL olacak.

128 GB depolama ve 8 GB ram ile birilkte fiyatı = 549 euro yani veriler hariç 5000 TL olacak.

 

Bugün sizlere  Xiaomi Mi 10T’yi tanıttık ve tüm özellikleriyle birlikte fiyatını sunduk. Bu telefon beklentilerinizi karşıladı mı ? Bu telefonun Türkiyede vergili  fiyatı ne olur ?

 

 

Xiaomi Mi 10T Pro Özellikleri Neler ? Fiyatı Ne Kadar ?

 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim