Ana sayfa / Oyun / Valorant’ın Çıkış Tarihini Belli Oldu!

Valorant’ın Çıkış Tarihini Belli Oldu!

Riot Games , yeni fps türünde ki oyunu Valorant’ın çıkış tarihini açıkladı! Çıkış tarihi Dünya’nın bir çok yerinde 2 Haziran olarak belirtildi!

Riot Games geçtiğimiz nisan ayında yeni Fps oyunu olan Valorant’ı kapalı beta olarak çıkarmıştı. Betaya girebilmek için ise Twitch ile iş birliğine giden Riot, yayıncıları izleme anında şansa bağlı olarak oyunu çıkarmaktaydı!

Twitch’de milyonların izlemesi ile rekorlar kırıldı. Cs:Go ya rakip görülen Valorant büyük ses getirdi. Twitch’de ilk gün kapalı betanın çıkması ile anlık 1.7milyon izlenmeye ulaştı. Oyuncular yayıncıları izleyerek oyun hakkında bilgi sahibi oldu.

Valorant 2 Haziranda bizlerle!

Valorant, resmi Twitter hesabından açıkladı. 2 Haziran itibari ile Kuzey Amerika, Rusya, Türkiye, Avrupa, Brezilya, Latin Amerika ve Kore’de aynı anda çıkacak. Daha sonrasında ise diğer ülkelere çıkacak.

Aynı zamanda Google reklamlarında da 2 Haziran için çıkış tarihi verilmiş. Reklamda bir diğer dikkat çeken ise “parayı basıp kazmak yok” ifadesi 🙂  Yani gözüküyor ki para yatırılarak oyunda rakiplerinize karşı üstünlük değil oynayışınıza göre üstünlük sağlayacaksınız. Bazı fps rakiplerinde para ile rakiplerinizden üstün olabiliyorsunuz.

Oyunda aynı zamanda CS:GO gibi skinn sistemi olacak. Oyunun oynanışlarında farklı mekanikler bulunuyor. Oyun başlarında aldığınız yetenek büyüler ile oynadığınız karaktere göre özel yeteneklerini kullanabiliyorsunuz.

Riot Games sitesinde ki açıklamasına göre oyun neredeyse çoğu bilgisayarda çalışacak. Bu da demektirki düşük sistemlerde dahi oyunu oynayabilicez.

Oyun oynarken ping gibi problemlerinde olmayacağını ama bunu oyunculara vaat etmediğini sitesindeki yazısında paylaşıldı. Fakat ülkemizde Riot Games’in lol için bir oyun sunucusu bulunmakta. Eğer Valorant oyunu da istenilen başarıya ulaşırsa ülkemizde de sunucusu olacaktır.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim