Ana sayfa / Bilgi / TURKNET’İN 1 GİGABİT İNTERNET KAMPANYASI!!!

TURKNET’İN 1 GİGABİT İNTERNET KAMPANYASI!!!

Turknet’in 1 gigabit internet kampayası nedir ? Turknet 1000mbps internet verebiliyor. Turknet 1gb upload verebiliyor. Türkiyenin en hızlı interneti ? Turknet 1gb download hızında internetini kullanıcılara sundu. turknetin 1000mbps internetininin fiyatı 270 tl. Hadi birlikte 1000mbps interneti inceleyelim.

TURKNET’İN 1 GİGABİT İNTERNET KAMPANYASI NEDİR ?

Şu an türkiyenin en hızlı internetini sizinle konuşacağız. Turknet’in yaptığı 1000mbps internet şu anda türkiyede bir ilk konumunda. Gerek fiyatı gerekse verdiği hizmet ile Turknet şu günlerde 1 gigabit internet verebiliyor. 

 

Bu 1 gigabit interneti yalnızca 270 tl gibi bir fiyata alabilirsiniz. Turknet 1000mbps download interneti sunuyor.  Bu konuda şunu görüyoruz. Operatörler istediklerinde uygun fiyata uygun paketleri bizlere verebilirler. Şu anda Türkiyedeki çoğu kişi internetinden memnun değil. Memnun olabilenler ise internete yüklüce bir para ödeyenler.

Peki bu 1000mbps interneti bizlere nasıl sunuyor. Aslında bu pakete baktığımızda eğer isterlerse operatörlerin neler yapabileceğine şahit oluyoruz. Turknet zaten kendi alt yapısını kullandığı zamandan beri insanlara sınırsız interneti sunuyordu. Bu konuda ilklere el atan Turknet’in diğer operatörlere örnek olması dileğiyle. Türkiyede bu fiayta 1 gigabit internet verebilen başka bir servis yok. 

Şunu da belirtelim siz bu 1 gigabit interneti kullanabilmek için bunu destekleyen cihazlara ihtiyacını var. Peki nasıl bir teknolojiye sahip olmalıyız  ? Bu 1000mbps interneti kullanmak için wi-fi 6 teknolojisi cihazlarınızda olması lazım bu bir. Ancak şunu belirtelim sizde böyle bir teknoloji yoksa bu interneti kullanamayacağınız anlamına gelmez. İkinci olarak alt hatta en önemli mesele alt yapınızın olması. Eğer evinizde alt yapı varsa ve ne kadar mbps’yi destekliyorsa alt yapınız siz o kadar internet alırsınız. Bunun için Turknet’ten alt yapınızı sorgulayabilirsiniz. Alt yapınız müsait ise bizden size tavsiye hiç durmayın hemen gidin bu internet paketini alın çünkü türkiyede daha iyi bir fiyata bu kadar kaliteli internet bulamazsınız.

Alt yapınızın bu 1000mbps interneti kaldırabileceğini varsayarsak eğer diğer bir şey ise modeminizin bunu desteklemesi olacaktır. Bu kadar hızlı bir interneti kullanmak için tabi ki üst düzey bir modem kullanmalısınız. Ayrıca modemi bilgisayara bağladığınız ethernet kablosununda bu hızlı interneti aktarabilecek bir güçte olması lazım.

1000mbps internetle ne yapabilirsiniz ?

Hadi gelin bakalım 1000mbps internete sahipsiniz. Altyapınız kaldırıyor, modeminiz ve ethernet bağlantınız da tamam üstüne bir de wi-fi 6 teknolojisine sahipsiniz bununla ne yapabileceğimize bakalım.

Gigabit internetle sahip olduğunuz zaman yani 1000mbps interneti kullanmayı başlayacğınız zaman yani mesala bir oyun dawnload etmek istediğinizde örnek olara bu GTA 5 olabilir ki bu oyun 87 küsür GB 20 dakikadan kısa sürebiliyor. Peki neden bu kadar uzun sürüyor bu internerle ? bu sorunun cevabı olarak çünkü steam size gigabit dawnload hızı sunamıyor!  Yani aslında karşıdaki servislerin sağlayabileceğinden çok daha hızlı bir interneti evinizde kullanmaya başlıyorsunuz.  Maksimum verimi almak için gibabit destekli ethernet kartı kullanmalısınız.

 

Kablosuz bağlantıda nasıl ?

Kablosuz bağlantı olarak en iyi bağlantı wi-fi 6 teknolojisi olarak biliniyor. wi-fi 6  gerçekten çok enterasan bir teknoloji. Bu günler de sıkça bahsedilen 5G’de de aslında diyoruz ya daha kolay ve hızlı bağlantı yapılabilecek diye 5 gigahertz bandında, 2.4 gigahertz bandında kullanabileceğimiz bu teknoloji aslında wi-fi 6 oluyor. 

Wi-fi 6 sayesinde kablosuz cihazlar hem daha düşük gecikme süresinde haberleşebiliniyor hem de evinizdeki çok sayıda kablosuz cihaz aynı bandı çok daha verimli bir şekilde kullabilir.

Yukarda gördüğünüz cihazlar note 20 ultra ile iphone 11 pro max. Bu iki cihazda wi-fi 6 teknolojisine sahip gördüğünüz gibi alınan değerler önünüzde. Daha önce de dediğimiz gibi bu hızlara ulaşmak için ekipmanlarınızın bu bağlantıyı desteklemedi lazım.

 

Bu gün sizlereler Turknetin 1000mbps dawnload sunduğu internet modelini inceledik. Siz bu kampanya hakkında ne düşünüyorsunuz ? Siz ne kadar mbps internet alabiliyorsunuz ? Turknet’in bu fiyatını nasıl buldunuz ?

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim