Ana sayfa / Genel / Türkiye e-sim ve 5G’ye ne zaman geçecek?

Türkiye e-sim ve 5G’ye ne zaman geçecek?

Türkiye 5G ve e-SIM’e Ne Zaman Geçecek?

Türkiye’nin 5G ve e-SIM teknolojilerine ne zaman geçeceği başta teknoloji tutkunları olmak üzere herkesçe merakla beklenirken, 10 Şubat tarihinde açılan USOM’da bu soruların cevabına yönelik önemli bilgilere yer verildi. Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi ismiyle açılan ve kısa adı USOM olan merkez, Türkiye’nin siber güvenlik alanında en önemli kalelerinden biri olacak.

Türkiye e-SIM’e Ne Zaman Geçecek?

Ulaştırma ve Altyapı Bakan Yardımcısı tarafında USOM açılığı sonrasında bir teknoloji sitesine yapılan açıklamaya göre, Türkiye’nin e-SIM teknolojisine 2020-2021 yılları arasında geçeceği bilgisi verildi. Bakan Yardımcısı Ömer Fatih Sayan yaptığı açıklamada, e-SIM teknolojisinin tamamen yerli imkânlarla üretildiğini dile getirerek kesinlikle hiçbir aşamasının kopyala yapıştır yöntemiyle olmadığını özellikle vurguladı.

Buna göre Türkiye e-SIM teknolojisini kendi imkânlarını kullanarak üreten dünya çapındaki 4 ülkeden biri konumuna gelecek.

Türkiye 5G’ye Ne Zaman Geçecek?

Yakın zaman iletişim teknolojileri hakkında cevabı en çok merak edilen sorulardan biri de, Türkiye 5G’ye ne zaman geçecek? Sorusu.

Ulusal Siber Olaylara Müdahale Merkezi (USOM) açılışında verilen bilgilere göre, Türkiye 5G teknolojisinin alt yapısının yerli imkanlarla kurulacağı ve bu süreçten sonra kısa sürede 5G teknolojisine geçileceği söylendi. 4.5G teknolojisinin faaliyete geçmesinden hemen sonra 5G teknolojisi için çalışmalara başlandığının belirtildiği açıklama da, çok yakın zamanda yerli imkânlarla altyapının hazırlanarak 5G’ye geçilerek kullanıma sunulacağı bilgisine yer verildi.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim