Ana sayfa / Bilgi / TİKTOK VE WECHAT İÇİN YASAKLAMA KARARI!

TİKTOK VE WECHAT İÇİN YASAKLAMA KARARI!

dünya çapında popülariteye ulaşan Tiktok ve WeChat için ABD’de yasaklanma kararı çıktı. Başkan Donald Trump değişik bir biçimde Tiktok ve WeChat’i ulusal bir risk olarak görüyor.

 

tiktok-yasaklanıyor

 

Tiktok ve WeChat Yasaklanıyor !

ABD başkanı Donald Trump Tiktok ve WeChat için ulusal bir güvenlik açığı gerekçesiyle yasaklatmak isityor. Bir alternatif olarak da bu uygulamaların ABD’li bir şirkete satılmasını söylüyor. Tiktok’un geliştirici ByteDance firmasının yaptığı açıklamalarda Trump “zorla sattırmak istiyor” diye söylemler ortaya koydu. Bu uygulamalar 20 eylül itibariyle Amerika Birleşik Devletlerinde yasaklanıyor.

DAVA AÇILMIŞTI !

Tiktok daha önce Başkan Trump yönetimine dava açmıştı. Davanın gerekçesi olarak Çin ile ilgili “siyasi” bir yaptırım kararı olduğunu, yasaklama gerekçesinin de ulusal güvenlikle ile ilgili bir sorun olmadığını belirtti. 39 sayfalık bir iddianame ile Başkan  Donald Trump ve ABD ticaret bakanlığı sanık gösterildi.

Apple ve Google‘ınbu uygulamaları otomotikmen telefondan silecek güce sahip olduğu ve bunun mümkün olabileceği söyleniyor.

Bu gün kapanacak olan Tiktok ve WeChat‘in hakkında siz ne düşünüyorsunuz ? bu uygulamaların geleceğini önümüzdeki zamanlarda göreceğiz. Sizce Trump gerçekten ulusal güvenlik için mi yoksa bir yaptırım olarak mı bu uygulamaları yasaklıyor ?

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim