Ana sayfa / Genel / Tiktok 2019 yılında Toplam Kazancı Açıklandı!

Tiktok 2019 yılında Toplam Kazancı Açıklandı!

Tiktok toplam ne kadar kazandığı açıklandı! Tiktok 2019 yılında toplam 19 milyar dolar kazanmış! Bu gelir 2018 yılına göre daha fazla.

Tiktok 2019 yılında Toplam Kazancı

Ülkemizde de Dünya da olduğu gibi milyonlarca insan Tiktok kullanmakta. Bu kullanıcılar kendi hazırladıkları kısa videolar ile takipçi ve izlenme kazanmakta. İçerisinde büyük şarkıcılarından tutunda 60 yaşında ki amcalar bile bulunmakta. Bir kesimin beğenisi kazanan Tiktok her geçen gün büyümeye devam etmekte. Özellikle son aylarda insanlar vakitlerini evde geçirmesinden dolayı kullanımı bir hayli arttı. 2018 Yılında ByteDance şirketi iki uygulaması olan Tiktok ile Musical.ly uygulamasını birleştirerek büyük bir ivme yakaladı.

2019 yılında elde ettiği gelir 19milyar dolar oldu. Bu gelir 2018 yılında ki kazandığı paradan 2 kat daha fazla. 2020 yılında ise bu kazanç daha fazla olacak gibi durmakta. Şirketin toplam değeri ise 100 milyar dolardan daha fazla olduğu söyleniyor.

Tiktok içerisinde bulunan reklam ve uygulama içi satın alımlardan gelir elde etmekte. Bu gelirin büyük bir kısmını ise reklam gelirleri oluşturuyor.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim