Ana sayfa / Genel / TELEFONDAN GEREKSİZ DOSYALAR NASIL SİLİNİR ?

TELEFONDAN GEREKSİZ DOSYALAR NASIL SİLİNİR ?

Bildiğiniz üzere cihazlarımızda çok sayıda gereksiz dosya bulunuyor. Gereksiz dosyalar nasıl silinir ? Telefonumda asıl yer açabilirim ? gibi aklınızda sorular var ise  bunları çözeceğiz. Hadi gelin şimdi gereksiz dosyalar nasıl silinir ona bakalım.

Herkesin nefret ettiği gereksiz dosyalar telefonumuzda oldukça fazla yer kaplıyabiliyor. Biz sizler için araştırdık ve bu gereksiz, boş dosyalarınızdan kurtulmanız için çözüm getirdik.

 

      TELEFONDAN GEREKSİZ DOSYALAR NASIL SİLİNİR ?

Bu yazımızda android işletim sistemine sahip telefonlar için dosya temizliğinden bahsedeceğiz. Bu işlemleri yaparak cihazınızı ferahlatabilirsiniz. Gereksiz verilerden kurtularak başka programlar indirmek için yer açabilirsiniz.

 

 

Google Files

Google files sayesinde gereksiz uygulamaları silebilirsiniz. Bu işlemi yapmak için aşağıda belirteceğimiz adımları uygulamanız yeterli olacaktır.

  • Google files yüklü değilse buraya tıklayarak indirebilirsiniz.
  • Uygulamaya girince sol alttan ” temizle” yazısına tıklayın
  • gereksiz dosyalar kısmına girin 
  • dosyaları göstere tıklayın 
  • silmek istediğiniz dosyaları seçin ve temizle yazısına tıklayın.

Bu işlemlemleeri yapınca hem gereksiz dosyaları görüntülemiş olursunuz ve sileceğiniz dosyayı önden görürsünüz. Bu sayede yanlış veya tutmak istemediğiniz dosyaları silmekten kurtulursunuz.

 

 

 

VERİLERİ SİLME

Verileri silme işlemi çok kolay ve program gerektirmeyen bir işlem. Herksiz rahatça yapabileceği bu yönden ile uygulamaların tuttğu gereksiz dosyalardan kurtulursunuz. Hadi gelin şimdi teker teker aşamaları inceleyelim.

  • Ayarlara girin .
  • Depolama kısmına yada hafıza bölmesine girin.
  • Uygulamaların kulladındığı hafıza kısmını göreceksiniz.
  • Ön belleğe alınmış verileri seçin.
  • Verileri silin.

 

 

Bu yazımızda sizlere telefondan gereksiz dosyaları silerek yer açma işlemlerini gördük. Sizlere aslında en hızlı yöntemi söyleyeceğiz telefonu sıfırlama yöntemi. Telefonu sıfırlayarak çok kolay bir şekilde gereksiz verileri silebilir, telefonunuzda yer açabilirsiniz. Telefonu sıfırlamadan önce gerekli şeyleri yedeklediğinizden emin olun yoksa gerekli dosyaları, resimler, ve uygulamaları silebilirsiniz.

 

Siz hangi yöntemleri kullanıyorsunuz ? Bu gösterdiğimiz yöntemler işe yaradı mı ? 

 

İnternetten Nasıl Para Kazanılır? İnternetten Ayda 2000TL Para Kazanırsınız?

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim