Ana sayfa / Oyun / SteamVR macOs’da Çalışmayacak!

SteamVR macOs’da Çalışmayacak!

SteamVr hizmeti sanal gerçeklik gözlüğü ile video oyunları oynamamızı sağlıyordu.Valve’nin son açıklamasına göre , SteamVR artık macOS işletim sisteminde çalışmayacak.

SteamVR macOs’da Çalışmayacak!

İlk çıktığı günden bu yana gelişmekte olan sanal gerçeklik, oyunlar ile hayatımızda fazlası ile kullanılmakta.Oyunlarda farklı bir deneyim imkanı sunuyor.

Steam bildiğimiz üzere bilgisayar ortamında en büyük oyun platformu. Valve  oyuncuların severek oynadığı VR teknolojisini Steam’a getirmişti.Bundan macOS işletim sistemi de faydalanıyordu. Artık SteamVR macOS işletim sisteminde çalışmayacak.

Valve yaptığı açıklamada, macOS işletim sisteminde SteamVR olmayacağını ,Linux ve Windows üzerinde üzerine odaklanacağını söyledi.

Ayrıca açıklamasında eski sürüm kullananların hala oynayabileceğini söyledi.

Steam kullanıcılarının sadece %4’lük kısmını kapsayan macOS , valve için ciddi bir pazar olarak görmediğini anlıyoruz.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim