Ana sayfa / Genel / Spotify’a Yeni Özellik!!! Şarkı Sözü Arama

Spotify’a Yeni Özellik!!! Şarkı Sözü Arama

Spotify’a yeni gelen özllikle şarkı sözü aranarak şarkı bulabilecek. Spotify şarkı sözleri arama özelliği geldi!!  Spotify yeni güncellemesi geldi!!! Şarkı sözü arama Spotify’a geldi!!! Spotify beklenen özellik geldi. Hadi gelin Spotify’a yeni gelen şarkı sözü arama özelliğinden bahsedelim.

 

Dünyada  en çok kullanılan müzik plartformu olan spotify her geçen gün kendini geliştiriyor. Gerek öğrencilere yardım ettiği olsun gerekse kullanım kolaylığından çok popüler olan bu uygulama ne zamandır getirmesi beklenilen o güncellemesini duyurdu. Her kullanıcı hayatında en az bir kere youtube’da şarkı sözü aratıp sonra onu indirmiştir hatta bunu günlük olarak yapanlar da var.

SPOTİFY

23 Nisan 2006 da İsveç stokholm’da kurulan 14 yaşını doldurmuş bu müzik uygulaması plartformu  olan bu uygulama müzik dinlemek isteyenlerin bir numaralı adresi durumunda. Yeni gelecek güncelleme ile Android ve İOS tabanlı uygulamasına şarkı sözü arama kısmını ekleyeceğini duyurdu. Bu sayede adını bilmediğiniz bir müziğin bir kısmındaki şarkı sözünü kafanıza yazdıktan sonra spotify’a girerek bulabileceksiniz. 

Daha önce hiç adını duymadığınız bir şarkıyı bulmaya çalışırken genellikle Shazam uygulaması kullanılır.Ancak şimdi bu yeni güncelleme ile Spotify belki de yavaş yavaş Shazam’ı bitirmeye çalışıyor olabilir. Zaten Shazam eğer müz,k net değilse pek de kullanışlı değil çünkü Shazam’da şarkı sözü arama pek iyi bir durumda değil. Aslında Spotify daha önce yapması geren şeyleri hala yapmamış durumda. Eğer birkaç sene önceden şarkı sözü arama ve çalan şarkıyı bulma algoritmasını yapsa ki bunu yapabilecek bir şirket ve kuruş dünyanın gerçekten devi olurdu çünkü rakibi olamazdı.

Bu yeni gelecek özellik artık bir güncelleme uzağımızda. Başka hiçbir uğraş gerektirmeyecek sadece uygulamamızı güncelledikten sonra bu harika özelliğe kavuşacağız.

Spotify peki almaya değer mi ? Herkes Spotify’ı alanı en iyi sanıyor ama bizler sizin için bütün müzik uygulamalarını karşılaştırdık şunu söylemeliyiz eğer android kullanıyorsanız bizce zaten Spotify almayın. Eğer iphone marka bir telefon kullanıyorsanız apple music alın herkes pahalı sanıyor ama apple music aslında ucuz hem iphone’nun kendi uygulamasını kullanıyorsunuz hemde spotify’den daha ucuz ama siz diyorsanız ki ben alışmışım bu sizin tercihiniz. Şunu da söylemeden geçmeyelim spotify’ın getirdiği şarkı arama sözü zaten Apple music ve youtube music‘de olan bir özellik. Biraz önce dediğimiz gibi eğer araştırırsanız telefonunuz için en iyi ve sizin için en rahat uygulamayı bulabilirsiniz.

 

Sizce Spotif almaya değer mi ? Daha uygun fiyatlı olabilir mi ? Siz hangi müzik uygulamasını kullanıyorsunuz ?

 

 

Altta belirttiğimiz yazıda tüm müzik uygulamalarının kampanyalarını ve fiyatlarını yazdık tıklayarak okuyabilirsiniz.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim