Ana sayfa / Telefon / Sony Xperia 5 II Özellikleri | Sony Bu Fiyatlar Çok Pahalı!

Sony Xperia 5 II Özellikleri | Sony Bu Fiyatlar Çok Pahalı!

Sony Xperia 5 II’nin özelliklerini duyurdu. Fiyatı oldukça yüksek olan bu telefon kafalarda satılır mı soru işareti çıkardı. Gelin Sony Xperia 5 II’nin özelliklerine bakalım.

Sony yıllardır telefon sektöründe can çekişen bir şirket oldu. Trendlerin gerisinde kalmaya başlayan Sony modelli telefonlar satış konusunda çok düşük seviyelerde kalıyor. Kamera lens konusunda İphone modellerinde kullanılıyor. Ve başarısı ile oldukça ses getirmekte. Fakat böyle güzel lensler yapan ve yılların şirketi olan Sony neden kendi cihazlarında bu denli başarısız olmakta?

Özellikle telefon piyasasında trenleri yakalayamaması ve diğer telefon üreticilerine göre daha pahalıya çıkarmasından ve Çinli firmaların sürekli uygun fiyata telefon çıkarmasından dolayı pazarda kan kaybetti. Peki Sony Xperia 5 II nasıl olmuş?

Sony Xperia 5 II Özellikleri

Snapdragon 865 işlemci yer alıyor. Bu işlemciye 6gb ram ve 128gb hafıza eşlik edecek. 6.1″ ekran boyutuna sahip olan Sony Xperia 5 II FHD+ oled ekran ile geliyor. 120hz ekran yenileme hızına sahip. Ayrıca 240hz dokunma hassasiyeti var. Ekran kasa oranı açısında çok güzel olmasada yine de tatmin edici fakat bu fiyat bandında daha iyi olabilirdi. Ekran alt ve üstlerde çerçeveler mevcut. Batarya konusunda ise 4000Mah batarya kapasitesi ile geliyor.

Arkada 3’lü kamera yer almakta. Ana kamera 12mp değerinde f1.7 diyafram açıklığına sahip. Diğer kameralarda 12mp+12mp şekilinde derinlik kamerası ve geniş açılı kameralar. Video konusunda ise 4K da 120fps seçeneği sunuyor.

Sony Xperia 5 II’in fiyatı ise 950 dolar. Şuan için yaklaşık olarak 7200tl +vergiler ile bu fiyat çok daha yükselecek. Eğer ön sipariş ile bu telefonu alırsanız sizlere Call of Duty: Mobile oyununda 21.600 puan ve 10.000Mah kapasiteli bir powerbank ve oyun kulaklığı da yanında vereceklerini söylüyorlar. Denilene göre bu hediyelerin değeri 400 dolar. 29 Eylül’de ise satışa çıkacak.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim