Ana sayfa / Telefon / Realme’nin Yeni Telefonu Oyunculara Geliyor

Realme’nin Yeni Telefonu Oyunculara Geliyor

Asus gibi Realme firması da oyuncu telefonu çıkartıyor. X50 Pro model ismi ile çıkacak telefon mayısın son haftası tanıtılmayı bekleniyor.Özelliklerinin bazıları sızdırıldı.

Realme markası 2018 yılında kurulmuştur . Oppo Electronics’in Başkan Yardımcısı olan Sky Li tarafından kurulmuş markadır. Aslında 2010 yılında Oppo firmasının alt markası olarak başlamış daha sonrasında Realme BBK Elektronics adı altında kendi markası kurulmuştur. Realme sadece telefon üretmekle kalmıyor aynı zamanda spor  çantaları kulaklık gibi ürünleri de bulunuyor. Avrupa pazarına Temmuz 2019 da girdi. Ülkemize ise Ocak 2020 tarihinde girmiş oldu.  

Realme çok yeni olmasına göre pazarda gittikçe sayısı artmakta olan üretici, yeni cihazlar ile kullanıcıları mutlu etmeye devam ediyor. Yeni cihazı ise oyuncu kitlesine hitap etmekte.

Realme X50 Pro Nasıl Olacak?

Realme X50 pro güçlü bir işlemci ile ön planda durmakta. Snapdragon 965 işlemciden gücünü almakta. Bu işlemci şuan Snapdragon serilerinin en güçlüsü. Ram olarak ise 12gb ram ile gelecek ve 256gb depolaması olacak. 90Hz tazleme oranı olacak cihazda 6.44″ ekran boyutu ile gelecek.Bu ekran FHD+  olması beklenmekte. Ekran konusunda ayrıca Amoled tercih edileceği düşünülmekte. Bu amoled ekran da parmak izi olabileceği idaalar arasında.

Realme x50 Pro modelinde 5G olması bekleniyor.Aynı zamanda uzun süreli kullanım için ise büyük bir batarya olacak.

Kamera konusunda 4lü kamera olması beklenen cihazda 48mp ana kamera, 8mp geniş açılı kamera,2mp derinlik kamerası ve 2mp makro kamera olacağı söyleniyor. Ön kamera da ise 16 mp ve 2mp olmak üzere iki kamera olacak.

 

Bu idaalar Digital Chat Station tarafından söylenmektedir.

 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim