Ana sayfa / Genel / Podcast nedir? Podcast nerelerde dinlenir?

Podcast nedir? Podcast nerelerde dinlenir?

Son yıllarda dünya üzerinde de aktif olarak arama hacmi artan podcast nedir?

Podcast dediğimiz şey aslında internet üzerinden insanların sohbetlerini dinlemektir.Bu yayınlar her hangi bir konu üzerine olabilir ve istediğiniz zaman dinleyebilirsiniz.

Apple telefonlarına yüklü halde uygulaması var.Tabiki sadece apple değil spotify ,google podact gibi mecralarda da mevcut.

Podcast içerikleri neler?

Ülkemizde çok bilinmesede aktif olarak podcast içeriği üreten yayıncıları var .Yayıncılar içeriklerini bu platformlara yüklüyorlar.Bunlar teknoseyir ve teknosafari gibi bir kaç tane daha var.Örnek olarak tekno safari yayınlarından  bahsedelim.İçerikleri 2 tane var. Bunlardan biri haftalık değerlendirme diğeri pazar sohbetleri diye adlandırdıkları işlerinde uzman kişiler ile gerekleştirilen keyifli sohbet yayınları.

İnsanlar genelikle başlarda ön yargılı yaklaştıkları ,dinlemek istemedikleri şeyler olsa da alışınca bırakılmaz bir hal alıyor.Şarkı dinlemek yerine bunları dinlemeye başlıyorsunuz.

Ülkemizde pekte yaygın olmaması üzücü bir faktör .Bu sebeple içerik üretici az.Fakat arama hacimlerine bakıldığında ülkemizde kullanıcısı her geçen gün artıyor.

 

Unutmadan söyleyelim spotify üzerinden podcast yayınları dinlemek için premium üye olmanıza gerek yok!

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim