Ana sayfa / Genel / Nisan Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar!

Nisan Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar!

Dünya’da korona yüzünden aylardır çoğu insan evlerinde kalıyor. Durum böyle olunca insanlar eğlenceyi Bilgisayar da telefonda arıyor. Nisan ayında telefonlara en çok indirilen uygulamalar da belli oldu.

Nisan Ayında En Çok İndirilen Uygulamalar!

 

Listede de görüldüğü üzere canlı görüşme uygulaması zoom listelerin hepinde 1.sırada yer almakta. Okulların kapanmasından dolayı öğretmenler ve öğrencilerin bir çoğu zoom programını kullanmakta. Uygulama nisan ayında 131milyon indirme almış.

Listede 2.sırada olan uygulama tiktok oldu. Tiktok 107 milyon indirilerek mart ayına göre daha fazla büyüme sergiledi. Bu indirmelerin büyük çoğunluğu ABD ve Hindistan.

 

Dünya da koronavirüs yüzünden uygulama geliştirici firmalara yaradığını görmekteyiz. Özellikle Zoom programının beklenmedik şekilde ki büyümesi gözle görülmekte.

App store da ise listede göze çarpanlardan bazıları da Google Meet  ve Microsoft Teams oldu. Google ve Microsoft’un uygulaması Appstore de en çok indirilenler listesinde.

Netflix Appstore de ilk 10 da yer alması , insanların dizi,film gibi içerikler de tükettiğini görmekteyiz.

 

 

Yazı sensortower.com sitesinden alınmıştır.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim