Ana sayfa / Bilgi / Modem Arayüz Şifreleri Nelerdir?

Modem Arayüz Şifreleri Nelerdir?

Eğer evimize internet aldıysak modem şifresi arkasında yazar. Bir de modem arayüz bölümü vardır. Modem arayüzleri modemden modeme farklılık göstermektedir. Ayrıca bu modem arayüzlerin kullanıcı adı ve şifresi mevcuttur. Bu şifreler genelde firmadan firmaya farklılık göstermektedir. Genellikle bir kaç şifre şekilli vardır. Modem arayüzünden rahatlıkla modemi yönetebilir ,şifrenizi değişebilirsiniz. Bunun dışında istediğiniz kişiyi engellemek gibi kimlerin de kablosuz ağınıza bağlandığını görebilmektesiniz. Bu sayede modemimizi istemediğimiz insanların girmesine engel olabilirsiniz. Aynı zamanda modem isminizi değiştirme imkanı da sunmakta.

Peki modem arayüz şifreleri nedir?

Modem Arayüzüne Nasıl Girilir?

Modemin arayüzüne girmek çok basittir. İlk olarak tarayıcımıza 192.168.1.1 yazıyoruz. Herhangi bir tarayıcıya yazmamız yeterli.

Ardından ekrana modem markamızın bulunduğu bir bölüm açılacaktır. Her modemin kendi ismi yazar.

Ekranın ortasında kullanıcı adı ve şifre istenilen bir kısım mevcut. Kullanıcı adı ve şifresini girmeliyiz.Eğer kullanıcı adını ve şifresini bilmiyorsak Modem kutumuzun içindeki kitapçık bulunmakta. Bu kitapçık içerisinde yazmaktadır.Fakat kaybettiyseniz endişelenmenize gerek yoktur.

Genellikle modem arayüzlerin de klasik bir kullanıcı adı ve şifre olur.

Eğer Turktelekom’dan modem aldıysanız kullanıcı adı admin şifre turktelekom . Olmuyor ise endişelenmenize gerek yok şunları da deneyebilirsiniz.

Kullanıcı adı   şifre

Admin             ttnet

Admin            admin

 

Gibi olabilir.Veya modeminizin markasını internete yazarsanız karşınıza çıkacaktır . (TP-link , ZYXEL,Airties …. vb) 

 

Modem Arayüz Şifrenizi hala bulamadıysanız modem markanızın müşteri hizmetlerini arayın. Onlar size yardımcı olacaktırlar.

 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim