Ana sayfa / Bilgisayar / Mobil Dünya Kongresi (MWC) İptal Edildi

Mobil Dünya Kongresi (MWC) İptal Edildi

Mobile world Kongresi (wmc)Nedir?

Teknoloji firmalarının ürünlerini sunduğu showlarını yaptığı bir yerdir.Genellikle firmalar illerki dönemlerde çıkaracakları ürünleri gelen ziyaretçi ve gazetecilere tanıtıyorlardı.

 

Yıllardır düzenli bir şekilde Barcelona kentinde düzenlenen mobil dünya kongresi iptal oldu.İptal olmasının sebebi ise Çin’de başlayan korona virüsüydü .

Dünyanın 4 bir tarafından insanlar bu fuara geliyor, ölümcül virüsün daha fazla insanlara bulaşmasına sebebiyet vermemek olarak söylendi.Şu an için korona virüsünde 50bin vaka ve 1000 kişiden fazla insan hayatını kaybetti.Her geçen dakika daha fazla vakaya rastlanıyor.

 

MWC firması yetkilileri ilk başta önemler alındığı söylemişti.MWC’ye katılacak gazetecilere de mail ile bilgilendirmeler yapılmıştı.Bilgilendirmelerden bir tanesi ise el sıkışmamak tokalaşmamak gibiydi.

Bir çok firma MWC’ye gitmeme kararı almıştı. Bunlardan bir kaçı ZTE, LG ,NVİDEA , FACEBOOK gibi firmalardı!

 

 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

1 yorum

  1. Yerinde bir karar oldu virüsün olduğu dönemde gerek yok zaten

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim