Ana sayfa / Genel / Maske Satışları Tavan Yaptı Fırsatçılara Gün Doğdu!

Maske Satışları Tavan Yaptı Fırsatçılara Gün Doğdu!

İlk olarak Çin’in wuhan kentinde çıkan korona virüsü maske satışlarını tavan yaptırdı.Çin’de neredeyse maske kalmadı ve çok fahiş fiyatlara satılmakta.

Ülkemizde ise eczanelerin birçoğunda maske bulunamıyor. İnternet üzerinden ise çeşitli sitelerde fiyatlarını 2 3 katına çıkmış durumda.Hal böyle iken maske stokçuları başladı.

Çeşitli sitelerde ve forumlarda binlerce hatta milyonlarca maske satışları yapılıyor ,bunlar tabi ki de normal fiyatından satış yapmıyorlar.Normal fiyatlarının kat ve kat üstüne satıyorlar.

Kimi yetkililere göre ülkemizde bu şekilde algı yapılarak  insanlara maske ihtiyacımız varmış gibi gösterilmekte.Çünkü daha ülkemizde böyle bir vaka görülmedi.

Yetkililere göre maskenin nasıl olduğu da çok önemli bir faktör.Kaç katlı olduğu , hava filtresi olup olmaması ve sertifikası bulunması   gibi faktörler maske için önem arz ediyor.

 

 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim