Ana sayfa / Apple / İphone Şarj Döngüsü Nasıl Öğrenilir?

İphone Şarj Döngüsü Nasıl Öğrenilir?

İphone şarj döngüsünü öğrenme nasıl olur ? İphone’unuzu kaç kere şarj ettiğinizi öğrenin. İphone kaç kere şarj olmuş ? İphone Şarj Döngüsü Nasıl Öğrenilir ? İphone pil sağlını kontrol edin. Bugün sizlerle birlikte iphone’nunuzun kaç kere şarj döngüsünü tamamladığını görmeyi göstereceğiz. Hadi gelin bakalım telefonunuzu kaç kere şarj etmişsiniz ?

İphone Şarj Döngüsü Nasıl Öğrenilir ?

Bildiğiniz gibi her telefonun bataryasının bir ömrü vardır. Bu batarya ömrü siz isteseniz de istemeseniz de yavaş yavaş batarya ömrü düşecektir. Yani siz bataryayı ister kullanın ister kullanmayın batarya ömrünüz düşecektir. Batarya ömrünüz düşecek diye üzülmeyin bunu uzatabilirsiniz ama olmasına engel olamazsınız. bugün biz sizlere bataryanızı kaç kere şarj ettiğinizi göstereceğiz.

Öncelikle bilmeniz gereken şey Batarya döngüsü. batarya döngüsü demek şarjınızın sıfırdan 100 bir tam dolumu demektir. Ancak döngü şu şekilde de sayılır; mesela bir gün yüzde elli şarj ettiniz sonra yüzde 30 sonra da yüzde 20 şarj ettiğinizi düşünelim bunların toplamı yüz ettiğinde bir dögü olmuş olur. 

Batarya döngünüz beş yüz – altı yüz civarı olduğunda yavaş yavaş pil performansınızın düştüğünü göreceksiniz. Bu yüzden gençlerin telefonunun batarya ömürleri daha kısa olur. Ama yine de endişelenmeyin cihazınızı istediğiniz gibi kullanın. zaten bir süre sonra dediğimiz noktaya gelecek. Hadi gelin artık batarya döngüsü kavramını öğrendikten sonra bunu nasıl öğreneceğinize gelelim. 

 

Ayarlara girin:

Telefonunuzun ayarlarına girin ve altta yer alan Gizlilik kısmına tıklayın. 

 

Analiz kısmına girin:

Ayarlardan gizlilik kısmına girdiğiniz zaman alt tarafa doğru kaydırın ve Analiz kısmına girin. Bu kısma kolayca gelebilmek içinse ayarlara girdiğinizde çıkan arama kısmına analiz yazıp direkt girebilirsiniz.

 

 

Analiz verilerine girin:

Ayarlardan gizlilik kısmındaki analiz yerine girip Analiz verilerini şeçin. Bu kısma kolayca gelebilmek içinse ayarlara girdiğinizde çıkan arama kısmına analiz verileri yazıp direkt girebilirsiniz.

 

 

Log aggregated kısmına gelin:

Burası önemli analiz verilerine girdiğiniz zaman alta doğru kaydırarak log-aggregated kısmının en  sonuncusuna  tıklayın. Burda dikkat etmeniz gereken şey bu kısım alfabetik bir sıra ile düzenlenmiştir aşağı inerek kolayca bulubilirsiniz. İkinci önemli nokta ise en güncel tarihi seçmeniz bu genellikle en alttaki olur.

 

Log-aggregated kısmını kopyalayın:

log-aggregated kısmına girdikten sonra bütün o yazıyı baştan sona kopyalayın. Her yeri seçtiğinizden emin olduktan sonra kopyalayın. Özellikle her yeri seçin.

 

 

Notlara girin:

Notlara girdikten sonra kopyaladığınız log-aggregated kısmını yeni bir not açarak o nota yapıştırın. Kopyalanan metin uzun olduğundan bu kısımda cihaz kasabilir. Kopyaldıktan sonra ok ile belirttiğimiz kutucuğa tıklayın. 

 

 

Notlarda bul:

Yukarda gösterdiğimiz ok kısmındaki kutucuğa tıkladıktan sonra önünüze bir menü çıkacak. Bu menüden notta bul kısmına girin.

 

 

Notta bul kısıma Batterycyclecount yazın:

Notta bul kısmından sonra tıkladıktan sonra arama kısmına batterycyclecount yazın. Bu yazdığımız kelimenin anlamı ” pil döngüsü sayısı ” demek. bunu yazın ve bekleyin.

 

Pil döngüsü:

Bu kısımda şuna dikkat edeceksiniz <integer>pil döngüsü sayınız burda yazıyor</integer>  Resim de görebileceğiniz üzere bizim konrol ettiğimiz telefonun bataryası 1411 pil döngüsü tamamlamış. Bu şekilde ortalama telefonunuzu kaç kere şarj ettiğinizi görebilirsiniz.

 

 

Bu gün sizlere İphone Şarj Döngüsü Nasıl Öğrenilir onu gösterdik. Siz telefonunuzun döngüsünün kaç olduğunu merak ettiniz mi ? Ettiyseniz gösterdiğimiz yöntem ile bakabilirsiniz.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim