Ana sayfa / Bilgi / İnternetten Nasıl Para Kazanılır? İnternetten Ayda 2000TL Para Kazanırsınız?

İnternetten Nasıl Para Kazanılır? İnternetten Ayda 2000TL Para Kazanırsınız?

Ülkemizin de durumunu göz önünde alırsak ek gelir elde etmek şart oldu denilebilir. Özellikle dolar kuru ve her geçen gün artan enflasyon sebebi ile insanlar ek gelir hatta evini internetten geçindirmek istiyor. Peki internetten nasıl para kazanılır?  Gerçekten internetten para kazanmak mümkün mü? Sorularınıza yanıt bulacaksınız.

İnternetten Para Kazanmak Mümkün mü?

İnternetten para kazanmak tabiki mümkün. Sonuçta internette dolaştığınız her site para kazanması ile ayakta duruyor. Facebook youtube…  Peki biz nasıl para kazanacağız?.. İnternetten para kazanmanın bir çok yolu var.  Gelin sizinle başlıklar halinde anlatalım.

İnternetten Nasıl Para Kazanılır?

Site Açarak Para Kazanma

Site açarak para kazanmak her ne kadar kolay gelsede aslında çok zorlu bir süreçtir. Hafife alınacak bir iş değildir. Öncelikle site kurmak için yazılım bilgisine ihtiyaç yoktur. Blogger ve wordpress gibi hizmetler sayesinde kolayca web site kurabilirsiniz.

İnternet sitesi kuracaksınız ilk önce Hosting ve Domain(alan adı) terimlerini bilmeniz lazım. Hosting, sitemizin barındığı depolanadığı yerdir. Domain ise sitemizin ismi yani adresi. (facebook.com onedio.com)

Site kurduktan sonra seo gibi şeylere de aşina olmak lazım. İnternette seo nedir diye bir çok yazı ve içerik bulunmakta bunları izleyerke yada insanlarından seo hizmeti satın alarak sitenizi geliştirebilirsiniz. Site açıp bir kaç yazı girmek ile para kazanmak olmaz. Öncelikle ziyaretçi sayınızın yüksek olması gerekli. Gelir elde etmek için en az günlük 1000hite ihtiyacınız var. Tabiki gelen kişiler bize durup duruken para kazandırmayacaktır. Reklam eklememiz lazım. Bir çok reklam çeşidi vardır: Banner, pop-up vb… Yada sitenizden link veya tanıtım yazısı satarakda gelir elde etmeniz mümkün. Unutmamalısınız ki site işi uğraş ve zaman gerektirir. Bir sitenin oturması 6 aydan az sürmez. Sabırlı olarak düzenli ilgilenmeniz gerekmekte.

Makale Yazarak Para Kazanma

İnternetten para kazanmanın bir diğer yollu da makale yazmaktır. İlk başta makaleden kastımızın ne olduğundan bahsederek başlayalım. Makale yazarı demek her hangi bir sitedeki bir yazıya diyebiliriz. Makale diyince aklınıza bilimsel vb. bir şey gelirse yanlış anladınız. Örneğin bu okuduğunuz yazıyı yazan sizseniz kendinize makale yazarı diyebilirsiniz. Makale yazarları ne yazar? soruna gelirsek haber, oyun yazısı, bilgilendirici yazılar ilk örneklerimiz olabilir.

Makale yazmanızda zorluğu vardır. Genellikle bildiğiniz konular üzerinden yazı yazmanız sizin için daha iyi olacaktır. Yazdığınız yazının da nasıl yazıldığı çok önemlidir. İmla kurallarına dikkat ederek seo uyumlu yazmanız gerekir. Dikkatli ve okuyucuyu içine çeken bir yazı olması lazım. Eğer bu işi profesyonel şekilde yapacaksınız seo ve semantik yazmanız gerekir. Herkes başlarda bu işi kolay olduğunu düşünür fakat devamlılığını sağlamak için sattığınız müşterilerinizden olumlu yanıtlar almalısınız. Kimse kötü yazıya para ödemek istemez.

Ücretlendirme işi ise gayet basittir. 100 kelimesi 1.5-3Tl arası değişmektedir. Yani 100 kelimesi 1.5tl den 400 kelimelik yazdıysanız 6tl bir değeri olur.  Yazı yazarak para kazanmak istiyorsanız r10 wmaraci bionluk armut gibi sitelere bakabilirsiniz.

Görev Yaparak Para Kazanma

İnternette görev yaparak yaparak para kazanabilirsiniz. Yaptığınız görev başına belirli bir ücret ödeme alırsınız. Bu görevler bir gönderiyi beğenmek, kanala abone olmak gibi bir çok şekilde olabilir. En bilindik görev yaparak para kazanma yeri yandex toloka sitedir. Sizlere bir çok görev verir. Bu görevleri yerine getirerek güzel kazançlar elde etmeniz mümkündür. Görevleri sallayarak geçtiğiniz fark edilirse sizlere daha az görev gelir. Bu nedenle dikkatlice ve okuyarak görevleri yapmanız gerekmekte.

Anket Doldurarak Para Kazanın

Anket doldurarak internetten para kazanabilirsiniz. Bir çok anket sitesi vardır  bunlardan bazıları ve bilindikteli napolyon ve myiyo gibi sitelerdir. Sizlere verilen anketleri doldurusunuz ve anket başına ödeme alırsınız. Genelde çok sık anket olmasada şanslı iseniz iyi ücretli anketler bulmanız da mümkün.

Telefon Aratırarak İVR ile Para Kazanma

Pek bilinmesede internetten para kazanmak konusunda gayet başarılı bir yöntemdir. İşleyişin nasıl olduğunu başlarda anlamanız zor olabilir. İlk olarak ivr.com.tr numarapaneli gibi sitelere kayıt oluyoruz. Daha sonrasında bu sitelerden numara talep ediyoruz. Numaradan kastımız fiziksel bit hat değil. Sizlere verilen bu numarayı internette aratırarak para kazanıyorsunuz. Arayan kişiler sizinle görüşmüyor. Hatların başında sürekli bayanlar oluyor . Kısaca siz sohbet hatları ile insanları aratırarak gelir elde ediyorsunuz. Arayan kişi her konuştuğu dakika başına siz 0,63tl kazanıyorsunuz. Günde 2 saat arama yaptırdığınızı düşünürseniz çok iyi gelirler elde edebilirsiniz. Tabiki her kez bu yönteme sıcak bakmamakta. Fakat gelir konusunda hızlı ve kolay bir yöntem olduğunu belirtelim.

İnstagram Hesabı Açarak Para Kazanma 

Hepimizin bildiği bir yöntem olsada insagram hesabı açarak para kazanmanın bir çok ince detayı vardır. Ortalama 200K takipçiniz var ise 2000-4000TL arası para kazanmanız mümkün. Eğer bu takipçiler sizin kendi kişisel profilinizde takipçileriniz ise sayfalardan daha çok gelir elde edebilirsiniz. Eğer büyümek istiyorsanız sizden büyük sayfalara reklam vererek takipçi elde edebilirsiniz.

Youtube İçeriği Üreterek Para Kazanma

Youtube içerik üretek para kazanmayı herkes biliyor ama çoğu kişi bu konuya yeltenmiyor. Fakat eğer bir konuda yeteneğiniz var ise video çekerek para kazanabilirsiniz. Örneğin güzel bir kara kalem çalışmaları yapıyorsanız neden olmasın? Yada bir çok evcil hayvana sahipseniz onlarla geçirdiğiniz vakti kayıt altına alarak Youtube’a yükleyebilirsiniz. Kısaca youtube videosu için tek yapmanız video çekmek. Her içerik türünü bir çok izleyicisi bulunuyor.

Tiktok Videosu Çekerek

Tiktok bir çoğumuzun sevmediği ve utanç verici bir platform olduğunu biliyoruz. Fakat etkileşim açısından çok kuvvetli bir güce sahip. Kaliteli videolar çekerek takipçi sayınızı artırabilir ve canlı yayınlar açarak para kazanabilirsiniz. Direk tiktok üzerinden reklam almadan da para kazanma imkanı olduğundan bir çok takipçisi yüksek kişi canlı yayınlar açıyor. Etkileşim ve hızlı büyüme açısından en kuvvetli yer Tiktok olarak durmakta.

E-Ticaret İle Para Kazanabilirsiniz

Eğer bir mağazanız, dükkanınız veya stoğunuz var ise internetten onları satarak para kazanmanız çok kolay. İsterseniz instagram sayfası açarak müşteri bulabilirsiniz. Veya kendi internet sitenizden satış yaparak de gelir elde etmeniz mümkün. Eğer isterseniz n11, trendyol hepsiburada gibi yerlere kayıt olarak buralara ürünlerinizi ekleyebilir ve tüm Türkiye’ye satış yapabilirsiniz Ne sattığınızın bir önemi yok. Sonuçta müşteriniz sadece yoldan geçenler ise sanala taşıyarak herkese hitap edebilirsiniz. Tabiki bu işinde zorlu kısımları bulunuyor. Özellikle kargo tarafında bir firma ile anlaşıp uygun fiyata ürünlerinizi taşıtabilirsiniz.

Eğitim Vererek Para Kazanın

Eğer bir konuda yeteneğiniz var ise bunun eğitimini internette eğitimini vererek para kazabilirsiniz. Ek gelirin dışında ana gelir dahi olabilir. Örneğin yazılım dilli biliyorsanız kodlama eğitimleri verebilirsiniz. Veya Video düzenleme konusunda yetenekli iseniz bunları video halinde çekip satışının yapabilmeniz mümkün. Bu işin en bilindik yeri ise Udemy sitesi. Bir çok kategoride eğitimleri bulunmakta. İngilizcenizi geliştirmekten fotoğraf düzenlemeye, seo eğitiminden tasarım konusunda geniş bir yelpazesi bulunuyor.

 

İnternetten ek gelir elde etmek isteyenler için hazırladığımız bu yazımız da bir çok yöntemden bahsettik. Kendinize be uygun yöntemi bularak gelir elde edebilirsiniz.

Yorum yazarak kafanızdaki sorulara yardımcı olabiliriz.

 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim