Ana sayfa / Telefon / HarmonyOS işletim sistemi hangi telefonlara yüklenebilecek ?

HarmonyOS işletim sistemi hangi telefonlara yüklenebilecek ?

HarmonyOS işletim sistemi hangi telefonlara yüklenebilecek ? HarmonyOS nedir ? HarmonyOS nasıl yüklenir ? Huawei HarmonyOS hangi telefonlara gelecek. Huawei’nin yeni işletim sistemi HarmonyOS nedir ? Hadi gelin Huawei’nin işletim sistemi HarmonyOS nedir inceleyelim.

Huawei HarmonyOS Nedir ?

Amerika tarafından ambargo uygulanınca Huawei’de bunun üzerine kendine bir işletim sistemi yaptı. Bu işletim sisteminin adı da HarmonyOS olarak adlandırılmış. Bu işletim sistemi ile birlikte artık yeni model Huawei telefonlarda Google play uygulamaları artık olmayacak. Fakat bu kapsama bilgisayarları kapsamıyor yani bir Huawei marka bilgisayar alacaksanız bu kapsamın dışındasınız eğer bilgisayarı beğendiyseniz rahatça alabilirsiniz.

 

HarmonyOS hangi telefonlara gelecek ?

Huawei kendini geliştiren bir marka olarak HarmonyOS  işletim sistemini bazı telefonlara sundu. Biz sizin için hangi işlemcilere gelebileceğini araştırdık. Araştırdıkça şunu da fark ettik Huawei’in gerçekten yapmak isteyip de yapamayacağı şeyler yok 

HarmonyOS işletim sistemi öncelikli olarak kirin 9000 5G  işlemcisini kullanan telefonlara gelecek listemiz bittikten sonra da size bu işlemcilerin hangi telefonlarda olduğunu göstereceğiz. İkinci olarak HarmonyOS Kirin 990 5G  işletim sistemine sahip telefonlara gelecek. Daha sonra sırayla Kirin 990 4G, Kirin 985, Kirin 980, Kirin 820, Kirin 810 ve Kirin 710 işletim sistemi sırasıyla gelecek.

 

HarmonyOS Yüklenebilecek telefonlar:

Öncelikle şunu belirtelim Harmonyos güncellemesi sadece huawei’in akıllı telefonlarına değil Huawei’in alt markası olan Honor telefonlarada bu Harmonyos güncellemesi gelecek. Birazdan Harmonyos güncellemesini alacak olan telefonlar listesine bakacağız fakat bu listede Mate 10 pro, P20 Lite ve P40 Lite gibi cihazlar yer almıyor. Bunun sebebi ise faili meçhul.

 

Harmonyos güncellemesi alacak Huawei telefonlar:

Huawei Mate 40
Huawei Mate 40 Pro
Huawei Mate 40 Pro Plus
Huawei Mate 40 RS Porsche Design
Huawei Mate X
Huawei Mate Xs
Huawei P40
Huawei P40 Pro
Huawei P40 Pro Plus
Huawei Mate 30 4G
Huawei Mate 30 Pro 4G
Huawei Mate 30 5G
Huawei Mate 30 Pro 5G
Huawei Mate 30 RS Porsche Design
Huawei Nova 8
Huawei Nova 8 Pro
Huawei Nova 7 Pro 5G
Huawei Nova 7 5G
Huawei nova 7 SE
Huawei Mate 20
Huawei Mate 20 Pro
Huawei Mate 20 X 4G
Huawei Mate 20 X 5G
Huawei Mate 20 RS
Huawei Nova 6 5G
Huawei Nova 6 SE

 

Harmonyos güncellemesi alacak Honor telefonlar:

Honor V40
Honor 30 Pro
Honor 30 Pro Plus
Honor V30
Honor V30 Pro
Honor Play 4 Pro
Honor X10 5G
Honor 30
Honor 30S
Honor X10 5G
Honor 20 Pro
Honor 20
Honor 9X
Honor 9X Pro

 

Harmonyos güncellemesi alacak Tabletler:

Huawei MatePad Pro
Huawei MatePad Pro 5G
Honor Tablet V6

 

Harmonyos güncellemesi alacak Akıllı saatler:

Huawei Watch GT 2 Pro
Huawei Watch GT 2e
Huawei Watch GT 2

 

Huawei Harmonyos güncellemesini alacak olan tüm cihazları sizinle paylaştık. Bu paylaştığımız listeler arasında Mate 10 pro, P20 Lite ve P40 Lite gibi üstün performanslı cihazların olmadığını görüyoruz. Bizde sizin gibi neden bu telefonlara Harmonyos güncellemesi gelmeyecek bilmiyoruz. 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim