Ana sayfa / Bilgi / Google Play Store Uygulama Nasıl Yüklenir?

Google Play Store Uygulama Nasıl Yüklenir?

Google play store,milyonlarca uygulama içinde barındıran uygulama mağazası.Bu kadar oyunun ve uygulamanın olduğu yere biz nasıl uygulama yükleriz?

 

Play Store Uygulama Nasıl Yüklenir?

2008’den beri bizlere ücretsiz şekilde sunulmuş bir sanal mağazadır. Eğer bir uygulama geliştirmek ve bunu insanlarla paylaşacaksanız Play store android için en büyük mağaza olma konumunda. Milyonlarca oyun,uygulama içerisinde barındırıyor. Bu kadar popüler bir sanal mağaza olunca uygulamalarını Play Store üzerinden yayınlamak isteyecektir.

Play store’a uygulama yüklemek istiyorsanız , Play store geliştirici hesabınız olmak zorunda. Yani Google play konsol hesabınız olması gerek. Konsol hesabınız olması için sadece 25 dolara ve bir mail adresine ihtiyacınız var.

Google play konsol hesabının  25 dolarlık ödemesi mevcuttur.Eğer ödemesini yaparsanız istediğiniz kadar uygulamayı  mağazaya yükleyebilirsiniz.

Uygulamanızın resimlerini ,play store açıklama bilgileri gibi tüm bilgileri  Google play konsol hesabınızdan yapıyorsunuz.

Uygulamanız genelikle gün içerisinde yayında oluyor.

Uygulama içi satın alımlar da Konsol hesabından yönetilmekte.Tüm ülkeler için ayrı ayrı ödeme planları oluşturabiliyorsunuz.

Eğer uygulamanızın ücretsiz değilde paralı şekilde satılmasını da buradan sağlamaktasınız.

Bilinmesi Gerekenler

Uygulamanız kopya olması durumda hesabınız askıya alınır.

Kumar sistemi var ise markete yüklenemez.

+18 görsel ve içerik barındırıyorsa hesabınız askıya alınabilir.

Virüslü uygulamalar yayınlama durumunda hesabınız askıya alınır.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim