Ana sayfa / Genel / Facebook Giphy’yi Tam 400Milyon Dolara Aldı

Facebook Giphy’yi Tam 400Milyon Dolara Aldı

Facebook satın almaya devam ediyor! yeni satın aldığı yer ise GIPHY  adlı uygulama oldu!

Facebook Giphy’yi Tam 400Milyon Dolara Aldı

GIPHY  sizlere bir çok gif sağlamakta. (Gif kısa döngülü sesiz videolar demektir). GIPHY  zaten uzun zamandır Mesenger , Whatsapp ve Instagram üzerinden gif gönderilmesini sağlıyordu. Giphy’nin içerisinde milyonlarca gifler bulunuyor. İçerisinde kendi giflerinizi oluşturabileceğiniz gibi yayınlama imkanı da var.

Facebook yaptığı açıklama da GIPHY  kullanımının %50 gibi büyük oranda Facebook ,Whatsapp ve Instagram  üzerinden geldiğini söyledi.

Bu satın alım sonrasında Uygulamalarında çoğuna ekleyeceğini bildirdi.Aynı zamanda Instagram içerisinde hikayelerde daha sık kullanılmaya başlanacağını da ileri zamanlarda göreceğiz.

Şuan için geliştirmeler olduğu yakın zamanlarda ise GIPHY tüm Facebook’a ait olan yerlerde sıklıkla göreceğiz.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim