Ana sayfa / Genel / En İyi Kameraya Sahip Olan Telefon Modelleri 2020

En İyi Kameraya Sahip Olan Telefon Modelleri 2020

Artık telefonların kameraları çok güzel resimler çekmekte. Peki hangi telefonlar en iyi fotoğrafı çekiyor? Bu yazımızda sizlere en iyi kameralara sahip olan telefonları listeleyeceğiz.

En İyi Kameralı Telefon Hangisi

1)Xiaomi Mi 10 Ultra

DXOMARK yapılmış testlerde en iyi kameraya sahip telefon Xiaomi Mi 10 Ultra seçilmiş. Mi 10 Ultra 48mp değerinde ana kameraya sahip. Yapay zeka teknolojisini de içinde barındıran telefon 8K video kaydı dahi almakta. Telefonda toplamda 4 arka kameraya sahip. Diğer kameralar geniş açı, ultra geniş açı ve makro çekim özelliklerine sahipler.

2) Huawei P40 Pro

Listemizin ikinci sırasında yine çinli bir marka olan huawei P40 Pro bulunuyor. 50mp ana kameraya sahip. 4’lü kameraya sahip olan cihazın diğerleri geniş açı , ultra geniş açı ve makro kameraya sahip. 4K video çekebilen cihaz üst düzey kamera özelliklerine de sahip. Kamera da yapay zeka teknolojisi ile bir çok özelliğe sahip. Fotoğraf çektikten sonra arka plandaki gereksiz şeyleri silme gibi çok zekice özellikleri bulunuyor. Aynı zamanda yapay zeka ile cam gibi yüzeylerdeki yansımaları da silebiliyor.

3) Honor 30 Pro+

Listenin 3. sırasında da yine Çin’li bir marka bulunuyor. Honor 30 Pro+ 50mp ana kameraya sahip. 16mp ikinci kamera 3.kamera 8mp ve 2mp 4.kameraya sahip. Bu kameralar geniş açı, ultra geniş açı ve derinlik kamerasına sahip.

4) Oppo Find X2 Pro 

oppo Find x2 Pro 48mp ana kameraya sahip , ikinci kamerası da 48mp değere sahip. 3. kamera ise 13mp . Diğer telefonlarda olduğu gibi geniş açı , ultra geniş açı gibi özelliklere sahip.

Listenin geri kalanında ise yine Çin’li markaların üstünlüğünü görüyoruz. Sadece 7.sırada olan Samsung Çin’li değil.

 

Listenin geri kalanı ise bu şekilde

 

Sizce listede olmasını düşündüğünüz telefon modelleri hangileri?

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim