Ana sayfa / Genel / Çin’den Amerikan Firmalara Yaptırım Geliyor!

Çin’den Amerikan Firmalara Yaptırım Geliyor!

Geçtiğimiz yıl Amerika ve Çin’in yükselen markası Huawei arasında sorunlar yaşanmaya başlamıştı. Bir kaç gün öncesinde ise Amerika yine Huawei markasına ek yaptırımlar yaptı. Bu yaptırımlar ise Amerikan teknoloji ile yapılan ürünlerin Huawei’ye satılmamasıydı. 

Çin, Kendilerini Haksızlık Yapıldığını Düşünüyor!

Çin hükumeti Huawei markasına yapılan bu durumun haksızlık ve iftira olduğunu belirterek kendileri de çeşitli yaptırımlara gideceğini belirti. 

Çin hükumeti kendi ülkesinin markasına bu denli zorlaştırıcı yaptırımlar yapmasından dolayı Apple, Qualcomm ve Boing gibi firmalara yaptırım yapması planladığını söylüyor. Çin Trump’ın bu yaptırımlarına karşılık böyle bir hamle yapmaya karar vermiş.

Çin yakın zamanda Amerikan firmalarının tehdit unsuru olduğunu belirtmeyi planlıyor. Eğer böyle bir yaptırım yapılırsa ABD devletinde ciddi ekonomik problemler baş göstermeye başlar. Koronavirus nedeniyle ekonomisini canlı tutmaya çalışan ABD , bir darbeyi de Çin’den yiyebilir.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim