Ana sayfa / Bilgisayar / Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en büyük e-spor merkezi istanbul’da açıldı!

Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en büyük e-spor merkezi istanbul’da açıldı!

Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en büyük e-spor merkezi istanbul’da açıldı!

Bilgisayar ve video oyunlarının yaygınlaşması ile günümüzde yeni bir spor dalı olan elektronik spor(e-spor) gün geçtikçe kitlesini büyütmeye devam ediyor.

Herhangi bir oyunda profesyonelleşerek bir e sporcu olabilirsiniz.Hatta ve hatta mobil oyunların bile e-spor maçları var.Gün geçtikçe bu sektörün büyümesi ile takımlar ,ligler ve uluslar arası maçlar oynanmaya başladı.

Ülkemizde ise 5 yıldır ciddi bir büyümesi olan e-spor sektörü bir çok oyuncu ve takıma sahip.Hatta 2016 dünya cs-go şampiyonu Türkiye’den bir takımımız oldu.Ülkemizde ininal e spor arena adında yeni bir e-spor merkezi açıldı.İstanbulda açılan bu merkez ilerleyen zamanlarda büyük maçlara ev sahipliği yapacak.

Aynı anda 100 kişi aynı anda maç oynayabiliyor burada.Yılda 2milyon kişiyi ağırlamayı düşündüklerini açıkladılarTürkiye’de 15milyon e-spor izleyicisi bulunamkta.

Ülkemizde ilk olan bu e-spor merkezi aynı zamanda Avrupa’nın ve Ortadoğu’nun en büyük oyun merkezi olma konumuna sahip. 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim