Ana sayfa / Apple / Apple 500 Milyon Dolar Cezası Onaylandı!

Apple 500 Milyon Dolar Cezası Onaylandı!

Apple geçtiğimiz yıllarda telefonları yavaşlatması ile gündeme gelmişti. Güncellemeler ile cihazların hızını düşürerek pil performansını artırmaya çalışıyordu! iphone6 , iphone 7 ve se gibi modeller için müşterilerine 25dolar ödemek zorunda. 

Apple 500 Milyon Dolar Cezası Onaylandı!

Apple cihazlarını yavaşlatmasından dolayı ceza almıştı. Kendi yaptıkları açıklamada ise bunu yapmalarının sebebini pil ömrünün düşmesinden dolayı , pil performansını sağlamak için yaptığını belirti. Fakat bu telefon sahiplerine kendi istekleri dışında telefonların yavaşlatılmasına kızdı. Daha sonrasında Apple bu pil seviyesi %85 ve altına düşen telefonların bataryalarını ücretsiz değiştirdi.

applApple 500 Milyon Dolar Cezası Onaylandı

Apple ise 500Milyon dolarlık bu cezaya itiraz ederek erteleme talebinde bulundu. Ödeme yapılacağı tarih için aralık ayı söylenmekte.

Apple 25 dolarlık ödemesinden faydalanabilecek modeller ise İphone6 /6plus, 6s/6splus ,7/7plus ve se modelleri olduğunuda belirtelim.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim