Ana sayfa / Genel / ABD Huawei’nin Yakasını Bırakmıyor!

ABD Huawei’nin Yakasını Bırakmıyor!

Çin’in teknoloji şirketi olan Huawei 2019 yılından beri ABD ile sorunlar yaşamakta. Bu sorunlar Google’ın android lisansını iptal etmesi ile başladı.

ABD Huawei’nin Yakasını Bırakmıyor!

ABD yeni aldığı karar ile Amerika teknolojisi kullanan şirketlerden Huawei ürün alamayacak! ABD Ticaret Bakanlığı bu yasa ile Huawei firmasını biraz daha köşeye sıkıştırmaya başladı.  ABD’den izin almadan Huawei ürünleri kullanımları yasaklandı.

Huawei öncesinde sipariş ettiği ürünler 120 gün boyunca sorunsuz teslim edilecek. Bir sonra ki siparişlerinde ise ABD teknolojisi kullanan üreticilerden ürün satın alabilmek için izin almak zorunda kalacak.

ABD, bu kararında Huawei ürünlerinin güvenlik teşkil etmesinden dolayı bu şekilde bir karar aldığını belirti.

Amerika ve Çin Ticaret savaşında Huawei firması gittikçe sıkışmakta.

 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim