Ana sayfa / Genel / A101 de Satılan Gomobile Powerbank Alınır mı? Nasıl?

A101 de Satılan Gomobile Powerbank Alınır mı? Nasıl?

A101de raflarda gördüğümüz powerbank olan Gomobile ne kadar iyi ? almaya değer mi? sorularına bu yazımızda sizine paylaşacağız.

 

A101’de satılan Poawerbank alınır mı?

A101 bildiğimiz üzere bir market ve son yıllarda raflarında sıkça şarj aleti,kablo ,kulaklık görmekteyiz.Bu ürünlerin geneli Gomobile markasının ürünleri.Bu ürünlerden biride 3000Mah kapasitesi olduğu idaa edilen powerbank.

Birden fazla rengi bulunan powerbank kutusunda yazana göre 3000Mah kapasitesi mevcut.İçerisinde bir adet de powerbankı şarj edebileceğimiz ufak bir kablo çıkıyor.Powerbank 5V/1A çıkış gücüne sahip.

Aslına bakılırsa iş görecek acil durumlarda yardımımıza koşacak ufak ince bir powerbank gibi gözükmekte.Fakat gerçekten de işimizi görür mü?

Bu sorunun yanıtı maalesef hayır olacaktır.Nedenlerinden biride 3000Mah kapasitesi olduğu yazan powerbank içerisinde tahminimizde 700 800 mah kapasite bulunmakta.

Yaptığımız testlerde iphone 6 telefonu %10 dan %50 ye getirdi.(iphone 6 ‘da 1800mah batarya bulunmakta)Fakat birden fazla kez kıullandıktan sonra powerbank git gide daha az şarj etmeye başladı ve %30 kadar bir şarj yapmakta.İphone 6 diğer telefonlara göre çok daha az bir bataryaya sahip olmasına rağmen ortalama 1.5 kez şarj etmesi beklenirken bu sonucun yanına bile yaklaşamadı.

Eğer telefonunuz 4000 4500Mah gibi  günümüzdeki çoğu telefonda bulunana bataryalara sahipse en fazla %10 şarj edebilir.

 

Şikayet var gibi sitelere baktığınızda bu cihaz ile ilgili binlerce şikayet bulunmakta.

 

Cihazı Teknoplus TV olarak önermediğimizi ve A101’in böyle kötü bir ürüne neden satışını hala devam ettirdiğini anlamış değiliz!

 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim