Ana sayfa / Telefon / A-101’e Gelecek Honor 9X Alınır Mı ? Özelikleri Neler ?

A-101’e Gelecek Honor 9X Alınır Mı ? Özelikleri Neler ?

A-101’e Gelen Honor 9X Özellikleri neler ? A-101’e Gelen Honor 9X fiyatı ne kadar ? Honor 9X alınır mı ? A-101’e gelen telefon alınır mı ?A-101’e Gelen Honor 9X alınır mı ? Hadi gelin A-101’e gelecek olan Honor 9X akıllı telefonu inceleyelim.

Honor 9X Özellikleri Neler ?

A-101 gibi aktüel marketlere sıkça gelen ve özelliklerine kısayla fiyatı ucuz bu telefonu bugün sizlerle inceleyeceğiz. Bu akıllı telefon özelliklerini sağladığı güzelliklerle kullanıcıların dikkatini çekiyor. Gerek fiyat ucuzluğu olsun gerekse renk bakımından renkli olan bu telefonun özelliklerine hadi bakalım. Fiyatı ise 2599 tl.

A-101’e gelecek olan Honor 9X işlemci olarak Kirin 710F kullanıyor. Bu işlemciyi Huawei ve Honor marka telefonlardan başka cihazlarda görmemekteyiz. Performansa baktığımızda fiyatına oranlarsak aslında iyi bir cihaz. Türkiye ekonomisinde bu fiyat bandında telefon bulmak zor ama rakipleri de bu özelliklerden aşağı kalır bir yanı olmadığını belirtelim. 

Mali-G51 MP4 grafik sistemi ile 2.2 GHz hızında çalışan Kirin 710F bizlere rahat bir kullanım sunuyor. Her ne kadar bu işlemciyi sadece Huawei ve Honor cihazlarda görsek de kullanıcı performansı ile bizlere bir fark yaratmıyor.

Honor 9X bizlere 128GB depolama alanı sunuyor. Eğer derseniz ki bu alan bana yetmez 512Gb hafıza kartı desteğinide bu cihaz sizlere sunuyor. Her ne kadar depolama alanın yeteceğini de düşünsek telefonda yer olunca dordurdukça dolduruyoruz. Eğer bu depolama alanının yetmeyeceğini düşünüyorsanız kendinize göre bir hafıza kartı alabilirsiniz.

Rakiplerine kıyasla depolama alanında öne geçse de ram olarak biraz geri kaldığını söyleyebiliriz. 4GB ram ile gelecek olan akıllı telefon bizleri üzmez ama yine de 6GB ram olmasını istesek de elimizden bir şey gelmiyor.

Honor 9X’de arka tarafta toplam dört tane kamera bulunuyor. İlk kameraya baktığımızda karşımızda bir 48MP çözünürülükte f/1.8 diyafram aralığını sunan  ana kamera bizi karşılıyor. İkinci kameraya  bakacak olursak 8MP çözünürlükte f/2.4 diyafram aralığında bir geniş açı kamerası bizi karşılıyor. Son kameraya bakacak olur isek 2MP çözünürlükte f/2.4 diyafram aralığında derinlik algısı (Bokeh) kamerası var. Cihazın ön kamerasına baktığımızda 16MP çözünürlükte f/2.2 diyafram aralığında bir kamera ile karşılaşıyoruz. Ayrıca bu kamera açılır kamera teknolojisini kullanıyor.

Honor 9X’in ekran tarafına bakacak olursak bizleri 6.59 inç IPS LCD bir ekran karşılıyor. Bu ekran bizlere full HD bir çözünürlük de sunuyor. 1080 x 2340 çözünürlük ekran performansı ile bizleri ister oyun oynarken ister dizi veya film izlerken memnun ediyor. Parmak izi olarakta dokunmalı bir tuş yani fiziksel bir buton kullanıyor.

Honor 9X’in pil performansına değinecek olursak 10W hızlı şarj desteği olan 4000 mAh bir bataryaya sahip olduğunu belirtelim. Şarj kısmında USB-C kullanması bizi memnun etti bu sayede daha hızlı bir şarj  ve veri aktarımı sağlayabiliriz. Ayrıca bunların yanında 3.5 mm kulaklık girişine ev sahipliği yapıyor.

 

A-101’e Gelecek Honor 9X Alınır Mı ? sorusuna gelecek olursak bu cihazı gerçekten kullanmak istiyorsanız alınır ama bu fiyata xiaomi gibi güçlü bir markanın telefonları da var. Telefon önerilerimize bakarak da bu cihazı almaya karar verebilirisiniz.

Bugün sizlerle A-101’e gelecek olan Honor 9X akıllı telefonu inceledik. Bu telefonu beğendiniz mi ? Satın alacak mısınız ? Bu telefonun rakipleri hakkında ne düşünüyorsunuz ?

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim