Ana sayfa / Genel / 5G Hız Rekoru! Nokia 4.7GB Hızına Ulaştı!

5G Hız Rekoru! Nokia 4.7GB Hızına Ulaştı!

Nokia hız rekorunu kırdı. Yakında Dünya’nın bir çok yerinde bulunacak olan 5G hizmetinde Nokia tam tamına 4.7GB hıza ulaştı. Şu ana kadar 5G için ulaşılmış en yüksek hız!

Nokia 4.7GB Hızına Ulaştı!

Nokia Amrika’da kurduğu ekipmanlar ile yaptığı test sonucunda 5G hızında rekor kırarak 4.7GB hıza ulaştıklarını belirti. Bu değer şuan için ulaşılmış en yüksek hız olarak bilinmekte.

Bu rekoru öncesinde ülkemizde Türktelekom tarafından  2.9GB ile kırılmıştı.

Nokia Finlandiya menşeili bir firmadır. Telefon pazarında yok olsa da diğer alanlarda da büyük çalışmalar yapmakta. En büyük çalışmaları ise Telekomünikasyon alanında. Baz istasyonu gibi çalışma faaliyetleri gösteriyor. 

Nokia bu yapmış olduğu çalışmada bizlere 5G teknolojisinin hızını göstermekte. 

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim