Ana sayfa / Apple / 2020 yılında iphone 7 plus alınır mı?

2020 yılında iphone 7 plus alınır mı?

  

Yıl olmuş 2020 iphone 7 /plus alınır mı ?

Üstünden neredeyse 4 yıl geçecek olan iphone 7  ve 7plus cihazlar günümüzde almaya değer mi diye düşünenler olacaktır. Yada şöyle diyelim çok param yok ama iphone kullanmak istiyorum beni tatmin edermi?

 

Değerli okurlarımız iphone 7 ve 7 plus günümüz için hala çok iyi bir cihaz olduğunu söyleyebiliriz neden mi? Gelin başlıklar altında inceleyelim.

kamera

Kamera olarak iphone 7 ve 7 plus çok başarılı cihazlar.şuan alacağınız 2000 3000tl civarındaki android cihazlar ile denk diyebiliriz .Tabiki burada geniş açı gibi şeylerden bahsetmiyoruz.

7 plus ‘un arkasında 2 adet kamera mevcut bunlar 2 kat optik zoom ve porte resimler çekmenize yarıyor.Portre çekimlerde dışarıda gayet iyi sonuçlar veriyor.düşük ışıkda ise çok iyi olduğu söylenemez.

geceleri ise gayet yeterli bir performans sağladığını söylebiliriz , yada şöyle diyelim kimseyi üzmez…

Ön kamerası maalesef o kadar da iyi değil.Açısı dar ve düşük ışıkta iyi sonuçlar vermiyor!

Performans

Bildiğimiz üzere iphoneler pahalı cihazlar ve yılın en güçlü cihazı her zaman onlar oluyor.Ama üzerinden 4 sene geçmiş cihaz hala iyi bir performans veriyor mu diyebilirsiniz.Bu sorunun cevabı evet olacaktır.Apple cihazlarında kendi işlemcisini kullanıyor.Tabiki bunun yanında da kendi işletim sistemi ve başka bir platform olduğundan androidle kıyaslamak doğru olmaz ama bu fiyata androiden daha iyi sonuçlar çıkardığını söyleyebiliriz.Kağıt üzerinde olmasada iş yapmaya gelince ortaya çıkıyor.Sonuçta oyunlar uygulamalar sadece iphone özel olarak yapıldığı için kasma donma takılmalar neredeyse gözükmüyor! Bizde buna iphone farkı diyoruz.

 

İphone 7 de 2gb ram kullanılırken plus modelinde 3gb ram kullanılıyor.Bu sayılar sizi üzmesin,dedik ya bu ios işletim sistemi.Yeterde artar bile:)

Batarya

Batarya olarak yeterli bir kapasite olduğunu 7 modeli için diyemeyiz ama 7 plus için günü kurtarır diyebiliriz.

Aynı fiyat bandında android cihazlarda  batarya performansı kat ve kat iyi olan bir çok model var.

 

Tasarım

Tasarım olarak kimine güzel gelsede kimine kötü geliyor.Nedeni ise çerçevelerin fazla olması.Bizce bu çerçevelerin olması herhangi bir sorun teşkil etmiyor.Gereksiz yere abartılan ve satış stratejisi olarak görüyoruz.İllaki gözüne kötü gelecekler vardır .Aynı fiyat bandında daha az çerçevesi olan cihazlar var.

Genel olarak tasarımı gayet iyi.Özellikle cihazın arkası çok iyi duruyor.Arka tarafı metal olmasından dolayıda düşmelerde diğer modellere göre daha güvenilir kılıyor.Sebebi ise rakipleri cam kullanıyor.

 

Özet!

İphone 7 ve 7 plus günümüzde sizi gayet mutlu edecek cihazlar.Kamerası sizi asla üzmez .Performansı iyi.Oyunlarda kasma donma olmaz.Bataryası ise rakiplerine göre günümüz için iyi diyemeyiz.Tasarımı da gayet sade ve şık,premium hissiyatı veriyor.

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim