Ana sayfa / Apple / 2020 yılında iphone 6 kullanılır mı? alınır mı?

2020 yılında iphone 6 kullanılır mı? alınır mı?

2020 yılında iphone 6 kullanılır mı? alınır mı? , 2020 yılında iphone 6 kullanmak , 2020 yılında iphone 6 alınır mı? gibi sorular cevabı yazımızda sizlerle…

2020 yılında iphone 6 kullanılır mı?

Apple firmasının 2014 yılında çıkarmış olduğu ve en çok satan iphone konumunda olan iphone 6 ,ülkemizde hala çok fazla kullanılmakta.

İphone 6 ,çıktığı yılda dünya da ses getirmiş, apple firmasına fazlası ile kazandırmış bir cihaz. En son güncellemesini  2018 yılında alan cihaz ios 12 sürümünü kullanmakta.Tabi ki hala ufak ufak yama ve güvenlik güncellemeleri almakta cihaz.

Gelin isterseniz başlıklar içerisinde bu konuyu konuşalım.

Kamera

İphone kameralarını hepimiz çok severiz.Genelde ise kimse kötü demez.Genellikle çıktığı yıllarda da kamerası ile rakiplerini ezer.Fakat üstünden 6 yıl geçmiş iphone 6 nasıl?

Arka kamera

 Cihazın arka kamerası iyi ışıkta kötü sonuçlar vermiyor.Geceleri ev içerisinde çokça kumlanma pürüzlenme göreceksinizdir.Gündüzleri ise tatminkar sonuçlar veriyor fakat asla unutmamanız gereken bir tüyo verelim sizlere”iphone cihazlar kendi çektikleri fotoğrafları çok güzel gösterir lakin bu resimleri bilgisayar gibi ortamlarda incelerseniz aslında o galerinizde bulunduğu gibi gözükmediğini anlarsınız”kısaca iphone kendi çektiği resimleri cihazlarında çok iyi gösteriyor.Bunlara aldanmayın fazla derim.Arka kamerası 8mp ve çift flash mevcut.

Ön kamera-Cihazın 1,2mp ön kamerası çok iyi sonuçlar vermediğini sadece iyi ışıkta güzel şeyler yakalayabileceğiniz bir kamera olduğunu söylemem lazım.1,2 mp kamera da günümüzde çok düşük kalıyor.

Performans

Cihazın belkide 2014 yılından bu yana hala iyi işler çıkardığı konulardan biriside bu olsa gerek.

1Gb ram ile sizlere android cihazların vermediği performansı günümüzde hala az çok verebiliyor.

A7 işlemci var içerisinde.Bu işlemci 64bit mimariyi desteklemekte.

Oyun için olmasa da sosyal medya ve ufak oyunlarda kaliteli vakit geçirmenize olanak sağlar.

Ekran

Cihaz  hd retina ekran kullanmakta.Fazla da söze gerek yok sanki fazlası olsa çok bir şey değişecek 🙂

yeterli ekranı var.Yoğun ışıkta ise ekran parlaklığı üzmeyecek derecede.

Batarya

Sanırım buraya kadar iyi konuşmuştuk 🙂

İphone 6 bataryası yönünden maalesef 2020 yılında sınıfta kalıyor.Düşük güç modunda kullansanız da akşamı görmeyeceği kesin.Sosyal medya ,Whatsapp , Youtube için yeterli olabilir tabiki ama iş oyuna gelirse priz yanında olsanız iyi olur.

Kasa-dış görünüş

Hakkını yiyemeyeceğimiz tek nokta bu olacaktır.

6000 serisi alüminyum kasası ve şık tasarımı ile gerçekten çok kaliteli ve premium hissi sizlere anlatmaya gerek yok.Ekran kasa oranı ise %60 civarında .Günümüzde  bu oranlar daha çok %80 90 civarı iken bazılarına kötü gelebilir.Bizce pekde sorun edilecek bir ekran değil.

Özet

Cihaz günümüzde 2.eli 1100civarı olan cihaz için fena özellikler değil.Batarya konusunda iyi değil Kamera günü kurtarır.Performans oyun dışında yeterli.Hala havası olan bir cihaz.

İyi bir fiyat bulunursa alınabilecek cihaz olarak görünüyor!

 

İphone 6s almayı düşünürseniz bu yazımızı da okuyabilirsiniz.

2020 Yılında İphone 6s Alınır mı?

Yazar Serhan Engin

Teknoplus TV Yöneticisiyim. 4 yıldır aktif olarak bu sektörle uğraşmaktayım.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon incelemesi telefon incelemesi telefon incelemesi teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri tekno teknoplus teknoplus teknoplus teknoloji haberleri teknoloji haber teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri teknoloji haberleri telefon inceleme teknoloji bilişim